Doświadczenia PŁ

W ramach dostępnych programów na lata 2007-2013 Politechnika Łódzka uczestniczyła w projektach międzynarodowej mobilności akademickiej Erasmus Mundus, umożliwiających wymianę studentów i pracowników pomiędzy instytucjami szkolnictwa wyższego z Europy i krajów trzecich. Celem inicjatyw było wsparcie rozwoju społeczno-gospodarczego krajów Afryki Północnej, Ameryki Łacińskiej oraz Azji Południowo-Wschodniej, poprzez współpracę instytucji szkolnictwa wyższego w ramach kształcenia, badań naukowych i innowacji. Politechnika Łódzka pełniła w ramach tych projektów rolę partnera, aktywnie uczestnicząc w wymianie studentów i pracowników z uczelniami partnerskimi:

Zachęcamy do odwiedzenia stron projektów.

Obecnie tego typu wymiana akademicka jest realizowana w ramach programu Erasmus+ mobilność akademicka uczelni z Krajami Partnerskimi.

Aktualnie realizowane projekty

Politechnika Łódzka realizuje projekty Erasmus+ mobilności akademickiej dla studentów i pracowników Politechniki Łódzkiej we współpracy z wybranymi uczelniami w Krajach Partnerskich, tj. krajach spoza Unii Europejskiej, które mogą uczestniczyć w określonych działaniach programu Erasmus+ zależnie od szczegółowych kryteriów lub warunków. Są to państwa praktycznie z całego świata, podzielone na regiony.

W ramach mobilności akademickiej dla studentów i/lub pracowników Politechnika Łódzka obecnie realizuje wymianę z uczelniami w następujących Krajach Partnerskich: Ukraina, Rosja, Białoruś, Kazachstan, Brazylia, Salwador, Honduras, Chiny, Japonia, Serbia i Stany Zjednoczone. W 2018 roku złożono wniosek o rozszerzenie współpracy o uczelnie z Malezji, Singapuru, Indii, Kostaryki i Meksyku.

Więcej informacji o możliwościach wyjazdu znajdą Państwo w zakładkach „Mobilność Studentów PŁ” oraz „Mobilność Pracowników PŁ”

Poniżej znajdą Państwo informacje o obecnie realizowanych i już zakończonych projektach oraz umowach z uczelniami w Krajach Partnerskich.

Projekty Erasmus + Akcja 1 (KA107) w trakcie realizacji

Projekty Erasmus+ Akcja 1 (KA107) zakończone