Times Higher Education World University Ranking

W 2017 r. Politechnika Łódzka wystartowała po raz pierwszy w międzynarodowym rankingu uczelni – Times Higher Education World University Ranking, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych rankingów na świecie. Powstaje we współpracy z agencją Thomson Reuters. W rankingu uwzględnia się 13 wskaźników tworzących 5 kategorii: nauczanie (waga 30%), badania (waga 30%), cytowania (waga 30%), przychody z gospodarki (waga 2,5%) oraz umiędzynarodowienie (waga 7,5%).

W rankingu THE 2018 oraz THE 2019 zostało sklasyfikowanych 12 polskich uczelni, a w rankingu THE 2020 - 14. Politechnika Łódzka została sklasyfikowana na miejscu 1000+. W 2018 roku nasza Uczelnia wystartowała także w rankingu dziedzinowym (ranking by subject) oraz w nowym rankingu mierzącym poziom innowacyjności uczelni.

Politechnika Łódzka została sklasyfikowana także w rankingu THE New Europe, w którym uwzględniono najlepsze uczelnie z 13 krajów, które przystąpiły do Unii Europejskiej po 2004 roku. W rankingu sklasyfikowano najwięcej uczelni z Czech (13), ale tuż za nimi plasuje się Polska z 12 sklasyfikowanymi uczelniami. Te same polskie uczelnie zostały sklasyfikowane w rankingu THE Emerging Economies University. Na tle innych polskich uczelni Politechnika Łódzka uzyskała tutaj dobre wyniki we wskaźniku dochody z przemysłu.

27-09-2019 - 14:39